Van dekk De nye blandingene til CityTech II og Transtech II kombinerer perfekt høy grad teknologi med en god pris-ytelse-forhold. Derfor er de liksom våre Vikinger: alltid på vinnersporet!
• Nytt VAN dekk for varebiler og lette lastebiler • Flott trafikksikkerhet, selv med tung last • Bedre kjørekomfort på grunn av lavt støynivå
Sikkerhet på tørre veier Egenskaper: • Stengte skuldre med kompakte doble og solide strukturer i slitebanesenteret, kombinert med langsgående og tverrgående lamellene Effekt: • Optimalisert dekkmønster stivhet og økt stabilitet, pluss ideelt plassert gripende kanter Fordel: • Bedre kjøreegenskaper på tørre veier og kortere bremsestrekning
Sikkerhet på våte veier Egenskaper: • Tre brede langsgående spor i slitebane sentrum og lett buet sidespor i skulder Effekt: • Effektiv vann forskyvning i langsgående og sideveis retning Nytte. • Høy sikkerhet og vannplaning beskyttelse
Kjørelengde Egenskaper: • Flat dekk kontur og slitasje-optimalisert forbindelse Effekt: • Jevnt redusert slitasje takket være et bredere fotavtrykk Fordel: • Meget økonomisk, takket være lang levetiden
Støy og komfort Egenskaper: • Jevnt brede, utlignet skulder spor og lukket 'støy breaker 'skulder Effekt: • Selv reduksjon i støynivå gjennom eliminering av frekvens topper Fordel: • Bedre kjørekomfort, takket være lavt støynivået
EUs dekkmerking / effektivitetsklasser
EU har innført EU-dekkmerking etter forordning (nr. 1222/2009) som er identisk og bindende for alle EU-land. Den gjelder for dekk til personbil, dekk til lette nyttekjøretøy og dekk til tunge nyttekjøretøy produsert etter 01.07.2012.
Tre forskjellige områder er testet: rullemotstand, våtgrep og rullestøyen som dekket forårsaker på veien.
Følgende påvirkes ikke av EU-dekkmerket: regummierte dekk, profesjonelle terrengdekk, racingdekk, dekk med tilleggsutstyr for å forbedre trekkraften (som piggdekk), type-T nøddekk, spesialdekk for montering på kjøretøy som først ble registrert før 1. oktober 1990, dekk med en maksimal tillatt hastighet på 80 km/t og dekk til felger med en nominell diameter på 254 mm eller mindre eller 635 mm eller mer.
Med denne forskriften søker EU å oppnå målet om å fremme økonomisk og økologisk effektivitet i veitrafikken, samt å øke trafikksikkerheten på den ene siden, og på den annen siden å gi forbrukerne større produktgjennomsiktighet og samtidig gi et aktivt bidrag til kunders beslutningsprosess.
Allerede under innarbeidingen kritiserer eksperter det faktum at EU-dekkmerket dessverre bare viser noen få produktegenskaper. Bortsett fra rullemotstand, våtgrep og rullestøy, som er hovedfokus for EU-dekkmerkingen, har dekk flere viktige og sikkerhetsrelevante produktegenskaper som vannplaningsegenskaper, kjørestabilitet, levetid, bremsegenskaper på tørre og våte veier, ytelse under vinterforhold osv.
Dekkprodusenter påpeker at testresultater fra ulike institusjoner og tidsskrifter fortsatt er et viktig informasjonsmedium for sluttbrukeren. Disse testene fokuserer vanligvis på flere sikkerhetsrelevante produktegenskaper enn til EUs standardkvalifikasjoner for dekkmerking, som alltid er viktig for sluttkunden.
Merke
Viking
Modell
TransTech II
Dimension
195/70 R15C 104/102R 8PR
Bredde
195
Dækkets profil
70
Construction type
R
Dekkstørrelse
15
Last indeks
104/102
Fartsindeks
(R)
With/Without Valve (TT/TL)
Dekk krever slange
M/C
Nei
*Prisene gjelder per stykk og inkluderer MVA og frakt innen fastlands-Norge, med mindre annet er angitt.
**Mer enn 90 % av ordrene våre leveres til kunden innen angitt leveringstid.
Bli den første til å få vite om nye produkter, eksklusive tilbud og kampanjer. Meld deg på nyhetsbrevet til Tirendo.no nå, og få 5 euro rabatt på ditt neste kjøp av dekk. Minimum bestillingsverdi 150 euro, kun gyldig en gang.